GönderenKonu: Doktorlar  (Okunma sayısı 10109 defa)

esmanur

• Forum Üyesi
Tarih : 26-04-2014 Saat : 17:27
kızımda ÇÇRV, PS, geniş VSD, hipoplastik sol kalp sendrozomu (sağ ventiküler sol ventikülerin iki katından daha büyük) aort önde PA arkada (SAO2 65-72 ARALIĞINDA) gibi rahatsızlıklar mevcut. kızım 4 aylıkken sağ BT şant ameliyatı geçirdi 3 yıl sonra şant tıkandı. yapılan tetkikler sonucu (glenn için değerin sınırda olduğu söylendi) bu seferde sol BT şant ameliyatı yapıldı bu şant da 1 sene sonra tıkanmak üzere  Kızım hem aspirin hem coumadin kullanmaktadır. ankarada  5 yılda herhangi bir ileri adım atamadık  tedavi için arayış içerisindeyiz kızım artık fazla yürümüyor çabucak yoruluyor direk sonuç alabileceğimiz bir yer bir doktor arıyoruz hocam  bize yardım edin ilginize şimdiden teşekkürler

bugra

• Site Yöneticisi
Esmanur isimli kullanıcının sorusu
Tarih : 27-04-2014 Saat : 12:56
Hastanızda klasik bir hipoplastik sol kalp sendromu olmadığı açık. PS ve ÇÇRV varlığı nedeniyle hastaya özel modifikasyonlar yapmak gerekmiş ve yine gerekecek. Hastanın eko ve anjiografi sonuçlarını bize gönderebilirseniz inceleyip yardımcı olmaya çalışalım. Bu konuda bahsettiğiniz gibi direkt sonuç alabileceğiniz bir durum ve doktor olmadığını açıkça söylemek isterim.

Doç.Dr.Buğra HARMANDAR
dr.bugra@gmail.com

esmanur

• Forum Üyesi
Tarih : 27-04-2014 Saat : 15:43
hocam ilginize çok teşekkür ederim.

dgoks

• Forum Üyesi
RE:RE:RE:Doktorlar
Tarih : 29-10-2014 Saat : 19:18
Sayın Hocam, bu harika site için teşekkür edeyim öncelikle. Tevazunuz, hasta ve yakınlarına burada yardımcı olmanız çok takdir edilesi. Burayı bugün keşfettim.

Sayın Hocam, 17 yıl önce fallot tetralojisi tam düzeltme ameliyatı geçirmiş bir oğlum var. 2 yaşındayken RV ve RA normalden genişti. Asker Hastanesinde biraz aceleyle çekilen eko'da yine geniş görünmüş. 2. derece triküspit yetmezlik olduğu yazıyor raporda. Diğer kapaklar normal. LV sistolik, diastolik çaplar da normal.

Doktor, bunların ameliyat sonrası doğal olduğunu, ameliyattan kalan şeyler olduğunu söyledi ama ben sizin de fikrinizi almak istedim. Oğlumun şikayeti yok. Biraz hareketsiz ve kilolu bir çocuk, buna rağmen sadece 3-4 kat çıkınca biraz yoruluyor. Benim yorulduğum kadar yani. Sinüzit yüzünden sıkıntıları oluyor, özellikle kış aylarında. Burun tıkanıklıklarını çok yaşıyor. Bunlar etkiler mi, bilmiyorum. Tekrar ve şimdiden teşekkür ederim.

dgoks

• Forum Üyesi
RE:RE:RE:Doktorlar
Tarih : 29-10-2014 Saat : 19:25
Hocam, yazmayı unutmuşum, fizik muayene iyi. S1 S2 normal. S3 S4 saptanmamış. Nabız iyi. Kendisi 20 yaşında. Durup dururken çarpıntısı bile olmuyor.

3