• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.twitter.com/@bugraharmandar
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam77
Toplam Ziyaret638500
Konular

Çocuk Kalp Hastalıkları ve Cerrahisi (Pediatric Heart Diseases and Cardiac Surgery)

Çocuk Kalp Cerrahisi Platformu (Platform for Pediatric Heart Surgery)

Erzurum'da aort koarktasyonu teşhis edilen ve Ankara'da 1 aylıkken balon anjioplasti yapılmasına rağmen hastalığı devam eden 2,5 aylık hastamız Aybars yaptığımız Aort Koarktasyonu ameliyatı sonrasında sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Erzurum'da aort koarktasyonu teşhis edilen ve Ankara'da 1 aylıkken balon anjioplasti yapılmasına rağmen hastalığı devam eden 2,5 aylık hastamız Aybars yaptığımız Aort Koarktasyonu ameliyatı sonrasında sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Doç.Dr.Buğra HARMANDAR


Taburcu olurken Aybars ve ailesi oldukça mutlu görünüyorlardı.

Bu hastamız basında geniş yer buldu:

https://www.mynet.com/25-aylik-bebege-kalp-ameliyati-110106147330

Cavit AKGÜN/MUĞLA, (DHA)- MUĞLA'da, normal doğumla dünyaya gelen ve kalbinden vücuduna kan götüren aort damarında darlık belirlenen 2,5 aylık Aybars Taşköprülü, ameliyatla sağlığına kavuşturuldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıp Fakültesi Kalp-Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Buğra Harmandar, ailelere uyarıda bulunarak, "Yeni doğan ve küçük bebeklere anjiyo ile balon tedavisi yapılması faydalı olmuyor. Tekrarlıyor ya da faydasız oluyor" dedi.

Ameliyat hakkında konuşan Doç. Dr. Harmandar, "Ankara'da özel bir hastanede yaptırılan anjiyo ile balon tedavisinin faydası olmamış. Hastamız geçen hafta perşembe günü uçakla Muğla'ya geldi. Cuma günü ameliyatını yaptık. Aort koarktasyonu bulunan yetişkin ve büyük çocuklara balon tedavisi uygulanabilir. Ancak yeni doğan ve küçük bebeklere anjiyo ile balon anjiyoplasti yapılması faydalı olmuyor. Hastalık tekrarlıyor ya da faydasız oluyor. Bundan dolayı cerrahi tedavi öneriyoruz" dedi. Umuray-Merve Taşköprülü çifti ise "Boşuna zaman kaybı yaşadık. Daha önce buraya gelseydik evladımızın iyileşme süreci hızlı olacaktı. Yavrumuzun operasyonu başarıyla gerçekleştiren Buğra hocamıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


https://www.haberekspres.com.tr/ege/25-aylik-bebege-kalp-ameliyati-h130287.html

https://www.haberler.com/2-5-aylik-bebege-kalp-ameliyati-12626618-haberi/


https://www.bolgegundem.com/25-aylik-bebege-kalp-ameliyati-1083052h.htm


https://www.sondakika.com/haber/haber-2-5-aylik-bebege-kalp-ameliyati-12626533/


https://www.haberturk.com/mugla-haberleri/73464910-2-5-aylik-bebege-kalp-ameliyati


https://www.hamlegazetesi.com.tr/aybars-bebek-sagligina-kavustu/
154 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın